برای استعلام قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید

بور گیج اینسایز

بور گیج اینسایز ابزاری برای اندازه گیری قطر حفره ها و داخل استوانه ها ساخته شده است. این ابزار توانایی اندازه گیری در بازه اندازه های کوچک و سایز های بزرگ تر را نیز دارا می باشد. بور گیج به نام های متفاوتی در صنایع شناخته و مورد استفاده قرار می گیرد. اسامی از قبیل گیج داخل سیلندر، گیج استوانه گیج حفره و … . از بور گیج در اکثر موارد برای اندازه گیری استوانه هایی بیشتر استفاده می شود که عمق بیشتری داشته و دسترسی سخت تری برای اندازه گیری دارد. زیرا در صورتی که عمق کم باشد، دیگر نیازی به تهیه این ابزار نیست و از میکرومتر های داخل سنج یا سایر کولیس های نیز می توان استفاده نمود. در ادامه به انواع بور گیج های اندازه گیری اشاره خواهیم نمود.

انواع بور گیج اینسایز

بور گیج یا گیج داخل سیلندر معمولا در دو نوع دیجیتال و ساعتی در داخل بازار موجود می باشد. البته نوع ساعتی کمتر مورد استقبال قرار می گیرد. بور گیج دیجیتال دارای فک بلند و کوتاه هست که متناسب با نیاز انتخاب می شود. اغلب برای اندازه گیری های استوانه ها از بور گیج سه فک استفاده می شود. این گیج داخل سیلندر به گونه ای کار می کند که با باز و بسته شدن هماهنگ سه فک، اندازه دقیق قطر گیج را محاسبه می کند.

دقت بور گیج ها بیش از یک صدم میلیمتر بوده و دقت بالایی دارد. البته برای برخورداری از ابزار های با دقت بیشتر نیاز به خرید گرید بالاتری از بور گیج ها می باشد که هزینه بیشتری را در بر دارد. این ابزار قادر به اندازه گیری اندازه های کمتر از 5 میلی متر را ندارد و قادر به اندازه گیری نیست. زیرا مجموعه فک ها اندازه بزرگی را اشتغال کرده و اجازه عبور از دهانه حفره را میسر نمی سازند. از این اندازه گیری در برخی مواقع غیر ممکن شده و نیاز به کم گیری از ابزار های واسط کمکی می باشد.

پاسخ دهید