برای استعلام قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید

تراز آسیمتو

ابزار اندازه گیری,تراز

تراز آسیمتو ابزاری برای تشخیص میزان صافی سطوح هموار و ناهموار می باشد. این ابزار دارای قابلیت اندازه گیری به صورت افقی و عمودی یا ایستاده می باشد. همچنین برای راحتی بیشتر و سهولت مصرف کننده، تراز های دیجیتالی ساخته شده اند تا قابلیت های بیشتری را به کاربر ارائه دهد. یکی از مهم ترین ویژگی های تراز دیجیتالی برخورداری از قابلیت اندازه گیری به صورت متغیر یا ثابت می باشد. واحد اندازه گیری در این ابزار درجه بوده و قابل تنظیم می باشد. به کمک دکمه های تعبیه شده در تراز، امکان نگهداری زاویه گرفته شده توسط دستگاه فراهم هست. از جهتی کمک به دقت بیشتر تراز می نماید. تراز ها در دو نوع دستی و دیجیتالی ساخته می شوند. در ادامه به برخی از ویژگی و مشخصات تراز آسیمتو خواهیم پرداخت.

مشخصات تراز آسیمتو

همان طور که گفته شد تراز دیجیتالی بوسیله نمایشگر مدرج قادر به اعلام و اندازه گیری می باشد. اما تراز های معمولی و دستی کاملا متفاوت هستند. این نوع از تراز ها دارای کپسول پر شده از مایع مخصوصی هستند که با کوچک ترین تغییر موقعیتی تکان می خورند. مقداری از فضای کپسول خالی بوده که یک حباب را ایجاد می نماید. با ایجاد این حباب امکان بررسی محدوده مشخص اندازه گیری فراهم شده و می توان با چرخش تراز، اندازه را تنظیم نمود. از تراز ها در صنایع ساخت و ساز و معماری بسیار استفاده می شود. در برخی موارد ممکن هست از تراز به عنوان شیب سنج نیز استفاده شود. اما شیب سنج مخصوص امور خاصی ساخته شده که امکانات بیشتری نسبت به تراز به کاربر ارائه می دهد.

شرایط نگهداری تراز دستی با تراز دیجیتال کمی متفاوت هست. معمولا توصیه می شود که تراز دستی را در محیط های با دمای بالا یا در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نداد. زیرا ممکن هست که مایع تعبیه شده بر اثر گرما کاهش یافته و تبخیر شود. هر چند که این مایع در فضای کاملا بسته و محفوظ باشد.

پاسخ دهید