برای استعلام قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید

صفحه تقسیم تایکوپ ورتکس Vertex

صفحه تقسیم تایکوپ ورتکس Vertex دارای یک عدد سه نظام به همراه صفحه تقسیم مدرج می باشد. همچنین در یکی از مدل ها، به همراه صفحه تایکوپ ورتکس پایه مرغک ثابت نیز وجود دارد. برخی از مدل ها به شرح زیر هستند:

  • BS-0
  • BS-1
  • BS-0-J-5
  • BS-1-J-6

صفحه تقسیم تایکوپ چیست؟

به طول کلی میتوان گفت که برای ایجاد شیار، سوراخ و یا طرح خاصی بر روی قطعه استوانه ای شکل به صورت منظم و دقیق صفحه تقسیم تایکوپ مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از پر استفاده ترین کاربرد تایکوپ، تراش چرخ دنده های با دندانه های یکسان و دقیق است. این ابزار بسیار کاربردی دارای دیسک یا صفحه ای با تعداد سوراخ های مدرج و مشخص می باشد که بر محور دسته چرخشی نصب می شود. در هر ردیف دایره ای این دیسک، سوراخ های با فاصله های یکسان و مشخص تعبیه شده است. بر روی دسته چرخشی صفحه تقسیم دو دستگیره وجود دارد که یکی متصل به محور اصلی گردشی می باشد.

دستگیره انتهایی که قابلیت فنری برای کشیدن به سمت بیرون را دارد، در انتها دارای گیره ای میباشد که در سوراخ دیسک صفحه تقسیم افتاده و چفت می شود. با گردش محور اصلی صفحه تقسیم، قسمت سه نظام کارگیر نیز به چرخش در می آید. اما به صورت مستقیم نبوده و چرخش محور سه نظام کارگیر دارای نسبت کمتری به محور گردشی می باشد. یا به صورت ساده می توان گفت با گردش 40 بار متوالی محور چرخشی، سه نظام یک دور یا 360 درجه گردش می کند. یعنی نسبت چرخش محور سه نظام نسبت به محور دسته، یک به چهل می باشد.

اطلاعات فنی صفحه تقسیم تایکوپ ورتکس Vertex

برای اطلاع از اطلاعات فنی صفحه تقسیم تایکوپ نظیر فرمول محاسبه چرخ دنده، تعداد سوراخ صفحه سوراخ دار و یا تعداد دور دسته تقسیم و سایر اطلاعات مربوطه، به کاتالوگ محصول مراجعه نمایید. کاتالوگ برند ورتکس در قسمت کاتالوگ در منو سایت قرار گرفته است. همچنین برای آموزش کار با تایکوپ ورتکس می توان به وب سایت های مرجع آموزشی رجوع نمایید.

پاسخ دهید