برای استعلام قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید

صفحه گردان ورتکس Vertex

صفحه گردان وسیله ای برای ایجاد حالت های خاص تراشکاری می باشد. من جمله ایجاد کمان، تراش منحنی، فرورفتگی ها، شیار ها و … که با صفحه گردان میسر می گردد. بر روی میز صفحه گردان شیار هایی برای نگهداری ابزار تعبیه شده است که به شکل T استفاده می شوند. صفحه گردان به نام میز گردان نیز شناخته می شود. میز صفحه گردان قابلیت چرخش 360 درجه ای را داشته و مدور می باشد. از این ابزار در صنایع فرز کاری استفاده بسیار میشود و پر کاربرد است. صفحه گردان ها در انواع و مدل های مختلفی ساخته می شوند و کاربرد های گوناگونی به نسبت کارایی شان دارند. در ادامه دو مدل از پر مصرف ترین صفحه گردان ورتکس Vertex را شرح می دهیم. اولی صفحه گردان افقی یا صفحه گردان عمودی است و دیگری صفحه گردان سینوسی می باشد که کاربرد زیادی در مصارف فرزکاری دارند.

انواع صفحه گردان ورتکس Vertex

صفحه گردان مستقیم یا (افقی – عمودی) صفحه گردانی هست که فقط دارای یک غربیلک گردان می باشد. وظیفه این غربیلک چرخاندن دورانی میز می باشد که مدرج بوده و قابل تنظیم در اندازه و درجات مورد نظر می باشد. از این نوع صفحه گردان می توان به صورت عمودی و افقی استفاده کرد. چون که دارای پایه ای مسطح بر دو جهت افقی و عمودی می باشد. این صفحه گردان فاقد قابلیت تنظیم درجه سینوسی دارد و فقط به صورت 0 درجه و 90 درجه استفاده می شود.

صفحه گردان سینوسی دارای دو غربیلک تنظیم می باشد و در جهت های سینوسی نیز قابلیت تغییر درجه را دارد. همچنین از این نوع صفحه گردان می توان به صورت افقی و عمونی نیز استفاده نمود. چونکه حرکت سینوسی از زاویه 0 درجه الی 90 درجه قابل تغییر می باشد. این صفحه گردان نیز دارای میز قابل نصب تجهیزات و مهار قطعات با استفاده شیار های T شکل می باشد.

پاسخ دهید