برای استعلام قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید

عمق سنج اینسایز

عمق سنج اینسایز ابزاری برای اندازه گیری میزان عمق حفره یا تورفتگی به نسبت لبه های بیرونی می باشد. از عمق سنج استفاده های زیادی در صنایع مختلف از جمله صنعت تراشکاری و قطعه سازی استفاده می شود. عمق سنج ها با توجه به کارایی که دارند، متناسب با شرایط استفاده ساخته و تولید می شوند. برند اینسایز با توجه به رفع نیاز مصرف کنندگان، تولید کننده شش نوع از عمق سنج های مصرفی می باشد. هر چند برای اندازه گیری معمولی تنها یک مورد هم پاسخگوست اما برای شرایط غیر عادی و پیچیده ابزار های متعددی ساخته شده است. در ادامه برخی از انواع عمق سنج ها به طور مختصر شرح خواهیم داد.

انواع عمق سنج اینسایز

یکی از پر مصرف ترین نوع عمق سنج اینسایز مدل کولیس عمق سنج می باشد. این ابزار از لحاظ ظاهری شبیه به گولیس بوده و به جای برخورداری از دو فک مستقل تنها دارای یک فک ثابت و یک فک مستقیم متحرک می باشد. عمق سنج کولیسی معمولا در نوع دیجیتالی بیشتر استقبال می شود. زیرا سهولت در اندازه گیری را فراهم نموده و سرعت بیشتری را به کار می بخشد. هر چند که قیمت بیشتری نسبت به مدل ورنیه ای دارد. یک مدل از عمق سنج کولیسی دیجیتال دارای بازه اندازه گیری کوچکی بوده که صرفا برای اندازه گیری آج تایر ها ساخته شده است. این ابزار دارای فک نازک تری بوده و قادر هست عمق لاستیک را از صفر تا 25 میلیمتر اندازه گیری کند.

یکی از مدل های پر مصرف عمق سنج اینسایز مدل عمق سنج ساعتی می باشد. این عمق سنج به وسیله گیج عقربه ای، اندازه ها را در واحد اینچ و میلیمتر اندازه گیری می کند. همچنین دارای فک ثابت صلیبی بوده که کارکرد راحت تری را برای اندازه گیری های دقیق تر به ارمغان می آورد. اما با توجه به سیستم ساخت ابزارآلات اندازه گیری ساعتی، نیاز به کالیبراسیون و رفع اشکالشان بیش از سایر انواع ابزار ها در طی بازه های زمانی مشخص می باشد.

پاسخ دهید