برای استعلام قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید

عمق سنج میتوتویو

شرکت میتوتویو Mitutoyo به عنوان برترین تولید کننده تجهیزات اندازه گیری با کیفیت در دنیا شناخته شده است. کمپانی میتوتویو واقع در کشور ژاپن می باشد که از سال 1934 میلادی فعالیت اصلی خود را آغاز نموده و تاکنون بازه گسترده ای از تجهیزات صنعتی و اندازه گیری را تولید نموده است. شرکت میتوتویو دارای نمایندگی ها متعدد در سطح جهان بوده که همچنین در کشور ایران نیز نمایندگی فروش محصولات را دارد. محصولات میتوتویو طیف گسترده ای از ابزار های اندازه گیری را شامل می شود که هر کدام با توجه به گرید و مقیاس اندازه گیری در مدل های گوناگون تولید شده اند. برخی از محصولات برجسته میتوتویو می توان به کولیس میتوتویو، میکرومتر میتوتویو، زاویه سنج میتوتویو، ارتفاع سنج میتوتویو، گیج میتوتویو، عمق سنج میتوتویو و … اشاره نمود. لازم به ذکر هست تمامی محصولات شرکت میتوتویو دارای گارانتی محصولی و گواهی کالیبراسیون می باشند.

کاربرد عمق سنج

عمق سنج وسیله ای برای سنجش اندازه قسمت انتهایی حفره یا فرو رفتگی تا لبه دهانه حفره می باشد. عمق سنج دارای قابلیت اندازه گیری انواع سیلندر ها، تو رفتگی ها، قوس ها و سایر مقیاس ها را دارا می باشد. این دستگاه استفاده فراوانی داشته و تقریبا در همه صنایع از آن استفاده می شود. یکی از استفاده های رایج عمق سنج برای سنجش میزان آج لاستیک می باشد. از این رو دستگاه هایی با کارایی مناسب تولید و توزیع گردیده است. کارایی این دستگاه زمانی که در دو واحد اینچ و میلی متر قابلیت استفاده و تعویض داشته باشد، بیشتر می شود. نکته بسیار مهم در استفاده از این دستگاه، برخوردار بوده سطح لبه صاف هست. یعنی برای دقت بیشتر و اندازه گیری دقیق میبایست لبه های صاف داشته تا فک عمق سنج کاملا مماس بر سطح قرار گیرد.

انواع عمق سنج میتوتویو

عمق سنج با توجه به ساختار و کارکرد دستگاه، به سه دسته کلی زیر تقسیم می شود:

  • عمق سنج ورنیه ای
  • عمق سنج ساعتی
  • عمق سنج دیجیتالی

عمق سنج ورنیه ای

عمق سنج ورنیه ای یا ساده مدلیست که در اکثر موارد کاربرد داشته و استفاده می گردد. این نوع از عمق سنج ها با حداقل امکانات، قیمت کمی نیز دارند و کاربردشان در اکثر موارد کافیست. عمق سنج ساده معمولا برای دقت های کم و بازه استفاده زیاد استفاده می شود. زیرا با توجه به ساده بودن دستگاه، امکان دقت دهی کمتری را دارا می باشد.

عمق سنج ساعتی

عمق سنج ساعتی شامل گیج اندازه گیری عقربه ای می باشد. این عمق سنج حساس به حرکت فک دستگاه بوده و برای استفاده های سریع العمل مورد توجه قرار می گیرد. به گونه ای با حرکت 360 درجه ای عقربه، فک متحرک تنها 10 میلی متر جابجا می شود.

عمق سنج دیجیتالی

این نوع عمق سنج اکثرا برای مقیاس های ریز تر و کوچک تر بیشتر مورد توجه قرار گرفته. به عنوان نمونه، عمق سنج دیجیتالی برای سنجش لاستیک تنها دارای فک متحرک یک سانتی متریست و نهایتا تا بازه 10 میلی متر را پشتیبانی می کند. عمق سنج دیجیتالی دقت بسیار بالایی داشته ولی در نقطه مقابل بازه اندازه گیری کمتری را برخوردار هست.

مدل های پر مصرف عمق سنج میتوتویو

در ادامه برخی از مدل های پر مصرف و پر فروش را شرح خواهیم داد. این مدل ها از محبوبیت بالایی برخوردار بوده که نشانگر سهولت استفاده از دستگاه در میان مدل های مختلف دیگر می باشد.

  • عمق سنج مدل 527-123
  • عمق سنج مدل 571-213-10
  • عمق سنج مدل 571-212-20
  • عمق سنج مدل 571-211-20
  • عمق سنج مدل 527-121
  • عمق سنج مدل 527-122

قیمت عمق سنج میتوتویو

مشتریان گرامی ضمن استعلام موجودی و قیمت عمق سنج میتوتویو تنها به صورت تلفنی قادر به خدمت رسانی می باشیم. از این جهت برای ارتباط با بخش فروش، به قسمت تماس با ما موجود در بالا صفحه رجوع کرده و با یکی از شماره های تماس، با ما ارتباط برقرار نمایید.

پاسخ دهید