برای استعلام قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید

پایه ساعت اندیکاتور اینسایز

پایه ساعت اندیکاتور اینسایز ابزار مورد استفاده در نگهداری ساعت اندیکاتور می باشد. این ابزار با استفاده از نیروی مغناطیسی آهنربا های موجود در قسمت زیرین پایه ساعت کار می کند. پایه ساعت اندیکاتور به طور معمول در چهار مدل مختلف ساخته می شود که تنها یکی از آن ها پر مصرف تر از بقیه می باشد. به طور معمول پایه ساعت اندیکاتور شامل دو بازوی متحرک می باشد که یکی امکان اتصال به بیس را فراهم کرده و دیگری رابط بین پایه و ساعت می باشد. از این ابزار هم برای نگهداری ساعت اندیکاتور و هم برای ساعت اندیکاتور شیطانکی استفاده می شود. هر چند در برخی موارد امکان تعبیه چراغ قوه جانبی نیز فراهم می باشد. برای سهولت بیشتر کاربر، یکی از مدل های پر کاربرد، مدل بازوی انعطاف پذیر می باشد که در تمامی جهات امکان چرخش داشته و انعطاف پذیر هست.

کارکرد پایه ساعت اندیکاتور اینسایز

قسمت زیرین پایه ساعت اندیکاتور دارای شیار وی شکل می باشد که بدین وسیله امکان قرار گیری بر روی سطوح زاویه دار نیز فراهم می گردد. از مزایا دیگر استفاده از این وسیله، استفاده بدون نیروی الکتریکی می باشد. یعنی دستگاه به گونه ای ساخته شده است که تنها با یک کلید، نیروی مغناطیسی فعال شده و زمینه اتصال به فلزات فراهم می شود.

بیس پایه مگنت متشکل از آهن ربا های بسیار قوی می باشد که توانایی حفظ بار تا 10 کیلوگرم را به طور مستقیم دارند. این آهن ربا ها با چرخش کلید دوران کرده و جهت قرار گیری قطب ها به شکل عمودی می گردد. بدین صورت نیروی جاذبه افقی به عمودی تبدیل شده و قادر به هر سطح فلزی که در زیر آن قرار دارد، چسبیده و جدا نشود. لازم به ذکر هست که عمر مغناطیسی مگنت ها در طی استفاده های بلند مدت بندرت کاهش می یابد. در صورتی که از قدرت جاذبه پایه مگنت کاهش یابد، امکان بازسازی آهن ربا وجود نداشته و باید تعویض گردد.

پاسخ دهید