برای استعلام قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید

کولیس ارتفاع سنج میتوتویو

شرکت میتوتویو Mitutoyo به عنوان برترین تولید کننده تجهیزات اندازه گیری با کیفیت در دنیا شناخته شده است. کمپانی میتوتویو واقع در کشور ژاپن می باشد که از سال 1934 میلادی فعالیت اصلی خود را آغاز نموده و تاکنون بازه گسترده ای از تجهیزات صنعتی و اندازه گیری را تولید نموده است. شرکت میتوتویو دارای نمایندگی ها متعدد در سطح جهان بوده که همچنین در کشور ایران نیز نمایندگی فروش محصولات را دارد. محصولات میتوتویو طیف گسترده ای از ابزار های اندازه گیری را شامل می شود که هر کدام با توجه به گرید و مقیاس اندازه گیری در مدل های گوناگون تولید شده اند. برخی از محصولات برجسته میتوتویو می توان به کولیس میتوتویو، میکرومتر میتوتویو، عمق سنج میتوتویو، ارتفاع سنج میتوتویو، گیج میتوتویو و … اشاره نمود. لازم به ذکر هست تمامی محصولات شرکت میتوتویو دارای گارانتی محصولی و گواهی کالیبراسیون می باشند.

کاربرد ارتفاع سنج

کولیس ارتفاع سنج میتوتویو وسیله و ابزاریست بسیار کاربردی که در کارگاه های تراشکاری و قطعه سازی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. هر چند ابزار هایی همچون میکرومتر و کولیس دارای استفاده های مختلف منجمله ارتفاع هستند اما در برخی موارد امکان پذیر نیستند. از طرفی اندازه گیری ارتفاع نسبت به سطح عملی سخت می گردد. از این رو ابزار کولیس ارتفاع سنج به میان آمده. ارتفاع سنج بر روی صفحه صافی (صفحه گرانیت) قرار می گیرد. هر چند استفاده از صفحه صافی ضرورتی نداشته و اختیاریست. سپس با حرکت فک عمودی ارتفاع سنج، میزان ارتفاع دقیق بدست می آید. از ارتفاع سنج برای اندازه گیری ارتفاع قدی قطعات قابل ایستادن استفاده می شود. در برخی موارد به این ابزار کولیس پایه دار نیز گفته می شود. در ادامه انواع ارتفاع سنج ها را بیان خواهیم نمود.

انواع کولیس ارتفاع سنج میتوتویو

ارتفاع سنج ها با توجه به نوع سیستم اندازه گیری به دو دسته کلی زیر تقسیم می شوند:

  • ارتفاع سنج دیجیتال
  • ارتفاع سنج ورنیه ای (معمولی)

ارتفاع سنج دیجیتال

این نوع از ارتفاع سنج ها دارای صفحه نمایشگر دیجیتالی می باشند و کار با آن ها بسیار ساده است. نکته قابل توجه در استفاده از ارتفاع سنج دیجیتال، توجه به گام و دقت ابزار مورد نظر می باشد. زیرا این ابزار برای استفاده های مختلف دارای گرید و دقت ها مختلفی می باشد.

ارتفاع سنج ورنیه ای (معمولی)

ارتفاع سنج ورنیه ای که نسخه معمولی می باشد، به صورت عادی کار می کند و ارتفاع را با استفاده از اندازه های مندرج بر روی پایه به نمایش می گذارد. همان طور که مشاهده می کنید، ارتفاع سنج نیز نوعی کولی می باشد. زیرا طرز استفاده از ارتفاع سنج همچون کولیس بوده و طرز کارکرد ثابتی دارند.

مدل های پر مصرف کولیس ارتفاع سنج میتوتویو

در ادامه برخی از مدل های پر مصرف و پر فروش را شرح خواهیم داد. این مدل ها از محبوبیت بالایی برخوردار بوده که نشانگر سهولت استفاده از دستگاه در میان مدل های مختلف دیگر می باشد.

  • ارتفاع سنج مدل 570-312
  • ارتفاع سنج مدل 192-613
  • ارتفاع سنج مدل 570-227
  • ارتفاع سنج مدل 514-102
  • ارتفاع سنج مدل 514-108
  • ارتفاع سنج مدل 518-230
  • ارتفاع سنج مدل 192-130

قیمت ارتفاع سنج میتوتویو

مشتریان گرامی ضمن استعلام موجودی و قیمت ارتفاع سنج میتوتویو تنها به صورت تلفنی قادر به خدمت رسانی می باشیم. از این جهت برای ارتباط با بخش فروش، به قسمت تماس با ما موجود در بالا صفحه رجوع کرده و با یکی از شماره های تماس، با ما ارتباط برقرار نمایید.

پاسخ دهید