برای استعلام قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید

گیج بلوک اینسایز

گیج بلوک اینسایز وسیله ای بسیار دقیق بوده که در اندازه های ثابتی ساخته می شوند. از گیج بلوک برای کالیبراسیون ابزار های اندازه گیری همچون کولیس، میکرومتر، عمق سنج، ارتفاع سنج، ضخامت سنج و سایر اندازه های اندازه گیری اینچ و میلیمتری استفاده می شود. گیج بلوک به دو صورت مجموعه ای و تکی بفروش می رسد. به مجموعه گیج بلوک ها در اندازه های مختلف، ست گیج بلوک گفته می شود. ست کامل گیج بلوک شامل اندازه های پر استفاده جهت اندازه گیری می باشد. این ست ها در سه مدل گیج بلوک استیل، گیج بلوک تنگستن کارباید و گیج بلوک سرامیکی موجود می باشد. همچنین مدل های تکی تنها یک عدد گیج بوده و در یک واحد میلیمتری موجود می باشد. البته با توجه به سنجش ابزار های اندازه گیری در بازه های مختلف، حداقل می بایست از سه گیج ریز و درشت استفاده نمود.

مشخصات گیج بلوک اینسایز

گیج بلوک ها در سه مدل استیل و تنگستن کارباید و سرامیکی موجود می باشند. البته یک مورد خاص نیز به طور محدود تولید شده که جنس سیلیون صنعتی مخصوص داشته و فواید بیشتری را برخوردار هست. اما مواد اولیه ساخت گیج ها برای شرایط فیزیکی مختلف شاخته شده اند. زیرا هر موادی به همراه خود یکسری مزایا و معایب به همراه دارد. اما مهم ترین نکته مزایای بیشتر نسبت به معایب آن می باشد. از جهتی ارتقا کیفیت ابزار و سازگاری با شرایط مختلف مستلزم پرداخت هزینه های بیشتر می باشد. در ادامه ویژگی انواع گیج بلوک ها را به طور مختصر بیان می کنیم.

گیج بلوک استیل دارای قیمت پایین تری بوده که دارای دقت بالایی میباشد. اما با توجه به شرایط محیطی ممکن هست اندازه گیج با افزایش و کاهش دما تغییر کند. هر چند که این نوسان بسیار ناچیز می باشد.

گیج بلوک تنگستن کارباید قیمت بالاتری نسبت به استیل دارد و سایز آن با شرایط دمایی تغییر نمی کند. اما با توجه به استفاده های طولانی مدت و مکرر ممکن هست که نقاط پر برخورد آن دچار ساییدگی شده و دقت آن کاهش پیدا کند.

گیج بلوک سرامیکی مشکلات مدل های قبلی را نداشته و شرایط محیطی تاثیری در خواص آن ندارد. مشکل گیج بلوک سرامیکی زمانیست که احتمال شکنندگی آن در مواقع تحمیل فشار و ضربه خوردگی افزایش یابد. در این صورت گیج آسیب دیده و از حالت کالیبراسیون خود خارج می شود.

پاسخ دهید