برای استعلام قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید

یودریل تکنیک Teknik

یودریل چیست؟

یودریل تکنیک Teknik ابزاری برای سوراخکاری میباشد و دقیقا کار مته را انجام می دهد. اما تفاوت کارکرد مته و یودریل در سوراخکاری قابلیت تعویض الماس یودریل میباشد. یکی از مفاد یودریل نسبت به مته سهولت در تعویض الماس سر یودریل میباشد. یعنی زمانی که نوک یودریل کند شده و یا از بین برود، لازم نیست که کل مته را دور انداخته یا اینکه بخواهیم نوک آن را تیز کنیم بلکه با تعویض الماس یودریل می توانیم دوباره از نو استفاده ببریم.

یودریل ها شیار های پیچیده و چرخیده ای ندارند بلکه به صورت کشیده میباشند. کشیدگی و درازی یودریل باعث کم تر کند شدن لبه های مته میباشد. ممکن است یودریل را به نام های مته سر الماس یا مته سر تعویض شو یا مته شیار بلند یا مته الماس خور شنیده باشید. اما تمامی این ها یودریل نام دارند که Indexable Insert-Drills نام اصلی یودریل میباشد. کارایی یودریل نیز نسبت به مته بیشتر می باشد زیرا الماس ها یودریل تیز تر نسبت به مته سر الماس میباشد. اگر قرار باشد تمام مته سر الماس از جنس الماس باشد، در آن صورت قیمت بیشتری باید بابت آن پرداخت و هزینه زیاد تری دارد.

کاربرد یودریل تکنیک Teknik چیست؟

یودریل تکنیک Teknik در مصارف صنعتی استفاده های بسیاری دارد من جمله سوراخکاری قطعات سخت. زیرا با توجه به بازدهی بالایی که به نسبت مته سر الماس دارد، مشتریان بیشتری را جلب نموده. یودریل را به عنوان ابزار پرکاربرد نمی توان انتخاب کرد. زیرا از لحاظ قطر سوراخکار محدودیت دارد و سوراخ های ریز را پشتیبانی نمی کند. دلیل آن هم اندازه بزرگ اینسرت ها بوده و عدم قرار گیری در نوک یودریل می باشد. برای سوراخکاری سوراخ های ریز بهتر است که از مته سر الماس استفاده نمود. زیرا هم به صرفه هست و هم این که کم هزینه. یودریل تکنیک Teknik تماما قابلیت درج تنها دو الماس را بر روی خود دارند. برای استفاده قطر های با عرض بیشتر باید از یودریل های عریض تر استفاده نمود.

پاسخ دهید